Pompy ciepła Katowice

Pompy ciepła (Katowice) to coraz częściej wykorzystywana alternatywa dla tradycyjnych metod ogrzewania budynków. Wielu posiadaczy tego typu urządzeń podkreśla, że są one dużo wygodniejsze i bardziej ekonomiczne w codziennym użytkowaniu niż tradycyjny piec na węgiel, drewno lub system ogrzewania gazem. Nieodnawialne paliwa drożeją z miesiąca na miesiąc. Pompy ciepła w Katowicach korzystają z tzw. dolnych źródeł ciepła, czyli powietrza, wody lub ziemi, mających stosunkowo niską temperaturę własną. Działanie mechanizmu polega na ogrzewaniu ich oraz przekazywaniu energii, którą oddają, dalej, w celu podwyższenia temperatury wewnątrz budynku.

Zalety stosowania pomp ciepła


Po pierwsze – pompa ciepła w Katowicach generuje o wiele niższe koszty, od montażu aż do eksploatacji. Te urządzenia korzystają z odnawialnych źródeł energii – ziemi, wody lub powietrza. Z tego względu właściciele pomp mogą liczyć na dotacje, które zwrócą część kosztów zakupu instalacji. Ponadto sama eksploatacja sprzętu jest o wiele tańsza niż stosowanie paliw nieodnawialnych – kwota na rachunku za ogrzewanie wynosi prawie o połowę mniej.
Innym atutem jest uniwersalny charakter tego typu urządzeń. Pompa ciepła w Katowicach z jednej strony umożliwia przepływ ciepła, zwiększając temperaturę w budynku, ale potrafi również ją obniżyć. Chłodzenie pomieszczeń w ten sposób jest bardziej wydajne i tańsze niż osobny zakup, założenie i eksploatacja klimatyzacji.
Poza wykorzystywaniem odnawialnych źródeł jej ekologiczny charakter objawia się zmniejszoną emisją dwutlenku węgla będącego gazem cieplarnianym. Szacuje się, że wynosi ona o 20% mniej niż w przypadku pieców gazowych. Natomiast od ogrzewania węglem czy drewnem różni się tym, że korzystanie z niej nie wiąże się z przedostawaniem się szkodliwych spalin i dymu do atmosfery. Pompy ciepła (Katowice) gwarantują pewną inwestycję na długie lata - cechują się niezawodnością i najwyższą jakością wykonania.

Pompy ciepła – Katowice


Nasza firma specjalizuje się w montażu instalacji wykorzystujących odnawialne źródła energii. Już od ponad 25 lat działamy na tym polu, odnosząc sukcesy, a tym samym zdobywając zaufanie klientów. Zespół złożony z doświadczonych i wykwalifikowanych fachowców potrafi sprawnie zamontować pompę ciepła w każdym budynku. Jesteśmy pewni jakości naszych usług, jak i sprzętu oraz materiałów, które wykorzystujemy.

Jeśli szukasz fachowców, którzy zamontują dla Ciebie pompę ciepła w Katowicach renomowanej firmy, która przez wiele lat będzie ogrzewać Twój dom, zaufaj nam. Skontaktuj się z nami telefonicznie, mailowo bądź przez formularz zgłoszeniowy. Zapoznamy Cię z możliwymi rozwiązaniami, wykonamy profesjonalny montaż instalacji oraz zagwarantujemy wszelką pomoc serwisową w razie jakiejkolwiek awarii urządzenia. Firma oferująca najlepsze pompy ciepła (Katowice) serdecznie zaprasza do współpracy!

go up