Pompy ciepła Wodzisław Śląski

Pompy ciepła (Wodzisław Śląski) to w ostatnim czasie bardzo aktualny temat ze względu na coraz większą liczbę osób, które wybierają je zamiast tradycyjnych pieców, kotłów czy kominków. To rozwiązanie jest o wiele bardziej ekologiczne, w perspektywie czasu będzie kosztowało mniej niż ogrzewanie tradycyjnymi metodami oraz można otrzymać dofinansowania z różnych źródeł na zakup urządzenia. Jednak zanim podejmiesz ostateczną decyzję, powinieneś sprawdzić, czy Twój dom potrzebuje takiego źródła ciepła i jak przygotować budynek na montaż pompy ciepła (Wodzisław Śląski).

Jak przygotować się do wymiany kotła na pompę ciepła?


Zastanawiasz się nad wymianą kotła na pompę? W takim razie przede wszystkim powinieneś przemyśleć, czy rzeczywiście musisz pozbywać się dotychczasowego źródła ciepła. Jeśli posiadasz kocioł klasy piątej, czyli najbardziej zaawansowany technologicznie, możesz wykorzystać go przy montażu pompy ciepła w Wodzisławiu Śląskim. Oba urządzenia będą wspierać wzajemnie swoje działanie, ogrzewając dom.
Kolejną kwestią do sprawdzenia jest szczelność izolacji Twojego budynku. Żaden system ogrzewania nie będzie działał z maksymalną efektywnością, jeśli będzie nieszczelny. W tym wypadku najlepiej będzie przeprowadzić badanie termowizyjne, za pomocą którego zlokalizujesz miejsca, gdzie ucieka ciepło.
Ostatnia sprawa to sprawdzenie grzejników. Niektóre modele, a zwłaszcza te starsze, potrzebujące do funkcjonowania wody o bardzo wysokiej temperaturze, nie będą działały, ponieważ pompa nie zdoła ich rozgrzać. Dlatego warto zainwestować w kaloryfery niskotemperaturowe bądź ogrzewanie podłogowe.

Pompy ciepła – Wodzisław Śląski


Adax Eco Energy to firma, która od ponad 25 lat wiąże swoją działalność z ekologicznymi sposobami wytwarzania energii oraz ogrzewania budynków. Nasi fachowcy znają doskonale technologie wykorzystywane w tej dziedzinie, dzięki czemu potrafią trafnie doradzić, zamontować cały system oraz – w razie jakichkolwiek problemów – wykonać także serwis urządzeń. Posiadamy uprawnienia elektryczne, gazowe oraz certyfikat F-gazowy, które umożliwiają nam pracę z tego typu instalacjami. Pompy ciepła (Wodzisław Śląski) gwarantują najwyższą jakość wykonania, trwałość na długie lata, oraz szybki zwrot inwestycji!

Zaufaj naszemu zespołowi tak, jak to zrobili to już klienci z terenu Małopolski oraz Śląska. Skontaktuj się z nami za pomocą maila, telefonu lub poprzez formularz znajdujący się w zakładce „Kontakt” na naszej stronie internetowej. Na podstawie udzielonych przez Ciebie informacji będziemy mogli wybrać najbardziej optymalne rozwiązanie w kwestii instalacji. Kiedy omówimy szczegóły, przystąpimy do montażu pompy, byś mógł cieszyć się ekologicznym ogrzewaniem całego domu. Najlepsza firma oferująca pompy ciepła (Wodzisław Śląski) serdecznie zaprasza do kontaktu!

go up